18.12.2013 Natáčení seriálu

18.12.2013 21:10

CAS 25 Henschel TS 25.5 byl na natáčení seriálu The heavy water war (válka o těžkou vodu). Více v článku. Sirena film roztočila norský seriál o sabotáži Hitlerovy atomové bomby.Česku se rozjela další rozsáhlá filmová investice ze zahraničí. Na konci října tuzemská produkce Sirena Film začala natáčet norský televizní seriál Heavy Water War.Ten produkuje společnost  Filmkameratente ve spolupráci s norskou veřejnoprávní televizí NRK, dánskou Sebasto Film, britskou Headline Pictures a švédskou Svensk Filmindustri. Natáčení by mělo v českých ateliérech a lokacích trvat do března 2014. Celkový rozpočet projektu je 9,2 milionu euro (cca 230 milionů korun). V Česku bude investováno skoro 120 milionů korun.Pražské lokace mají představovat LondýnNěmecko a některé norské reálie. Dále se rovněž bude točit v norském městě Rjukan. Celkem vznikne šest hodinových dílů. První program NRK je začne vysílat na přelomu 2014 a 2015.

Heavy Water War vypráví skutečný příběh jedné z nejúspěšnějších diverzních operací za druhé světové války. Na přelomu let 1942/1943 se britským a norským výsadkářům ve spolupráci s místními odbojáři podařilo významně poškodit norskou vodní elektrárnu Vemork, která pro Třetí říši produkovala tzv. těžkou vodu. To je jedna z důležitých složek pro výrobu atomové bomby.

Produkci Sirena Film vlastní Philippe Benkemoun (40 procent), Roman Finger (20 procent), Kristina Hejduková (20 procent) a Pavel Müller (20 procent). V minulosti v Česku zajišťovala natáčení zahraničních projektů 1864 (dánský seriál), Cesta vánoční hvězdy nebo Královská aféra. Autor borovan.cz.

Omlouvám se za horší kvalitu fotek.